AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 18 Kasim 2018 Pazar 21:28
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
AKSU HAVA DURUMU
AKSU
 
Köylülerden Elektrik Kesintisi Tepkisi
 
Köylülerden Elektrik Kesintisi Tepkisi
 
 

Aksu ilçesine bağlı Yurtpınar köyünde kendilerine ayda iki kez fatura geldiğini, ödeme yapılmaması durumunda haber verilmeden kesinti yapıldığını ve gecikmeli ödeme durumlarında ise elektriklerin 15 gün sonra açıldığını iddia eden köylüler, tepkilerini dile getirdi.

Köy meydanında toplanan yaklaşık 20 vatandaş adına konuşan mahalle muhtarıHüseyin Ay, tarım bölgesinde yapılan elektrik kesintilerinin kendilerini sıkıntıya düşürdüğünü ifade ederek, hiç haberleri olmadan gelinip cuma günleri kesinti yapıldığını, hafta sonları ödeme yapılacak yer olmadığı için de elektriksizlikten seralarında büyük sorunlar yaşadıklarını öne sürdü. Kesim yapmaya gelenlere yetkililerle görüşmek istediklerini, telefon numarası istediklerini ama yetkili biriyle görüştürülmediklerini iddia eden Ay, kurumu aradıklarında da kimseye ulaşamadıklarını vurguladı.

Mahalle sakinlerinden Ramazan Kuzey, gübreleme yaparken elektrik kesilince gübrenin boşuna gittiğini söylerken, Mustafa Güvenderen ise kanser hastası olan babasının ilaçlarını dolapta muhafaza ettiklerini, elektrik kesintisi yapılınca sorun yaşandığını söyledi.

Ramazan Uzunçarşılı adlı vatandaş da elektrik kesintileri nedeniyle bütün beyaz eşyalarının zarar gördüğünü söyledi

 
 
18 Aralık 2013 Çarsamba - 20:15
8703 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com